Курс доллара
Средний
НБУ
Приват
Проминвест
Аваль
Ощадбанк
Конвертер

В Україні повертають абонплату за газ

В Україні суд прийняв рішення повернути абонентську плату на газ. В результаті вже зараз профільна комісія готується перерахувати тарифи на тепло, а наступний крок, відповідно до закону - ввести абонплату на газ для всіх споживачів, - jkg-portal.com.ua.
 
В Україні суд прийняв рішення повернути абонентську плату на газ. В результаті вже зараз профільна комісія готується перерахувати тарифи на тепло, а наступний крок, відповідно до закону - ввести абонплату на газ для всіх споживачів.

Тарифи на опалення перерахують, на черзі - абонплата на газ Шостий Апеляційний суд Києва ще 20 червня прийняв рішення скасувати деякі постанови Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики. Йдеться про 494-м постанові регулятора.

Цей документ прийняли ще в 2017-м для того, щоб скасувати абонентську плату на газ. Справа в тому, що по вже ухваленого закону "Про ринок газу" тариф повинен складатися з двох складових, одна з яких - плата за потужність і розподіл. Тоді розробляли кілька варіантів абонентської плати, до останнього мала відношення і чинний голова комісії Оксана Кривенко.

Розмір абонентської плати прив'язали до потужності лічильника. І за першим варіантом методики виходило, що частина сімей буде переплачувати. Так, 70% українців користуються газом тільки для приготування їжі. Потужність плити - приблизно 1,2 куб.м на годину. У той же час пропускна здатність лічильника 2,5 куб. (G 1,6). Тобто споживаючи 1,2 куб.м за старою методикою довелося б платити як за 2,5 куб.м. У новому варіанті, всім хто користується тільки плитою, запропонували вважати абонплату як за 1,2 куб.м. Для прикладу, в Києві зі старою методикою абонплата становила б 29,3 грн, а за новою - 34,3 грн. І хоча абонентська плата на газ - питання вже вирішене законом, під політичним впливом, після звернення президента і прем'єра, комісія зовсім скасувала абонплату.

Тепер же через суд одне з підприємств фактично повернуло в дію абонентську плату. Уже ця година НКРЕКП розіслала листи операторам з проханням вказати потужність, щоб провести перерахунок. Документ опублікували в ЗМІ. "При розсіче тарифу на тепло враховується ціна газу. Витрати на закупівлю газу включають в т.ч. транспортування і розподіл. Суд скасував тарифи на куби і повернув тарифи за потужності. Розподіл ніяк інакше, ніж через потужність, тепер порахувати можна. Ось тому і питають ", - пояснив наближений до комісії експерт ринку. Тобто фактично з рішення Шостого апеляційного суду в Україні вже готуються перерахувати тарифи на опалення і, швидше за все, слідом НКРЕКП буде зобов'язана ввести і абонентську плату.

Приймати ще одну постанову, яким знову скасовувати абонплату на газ - фактично вступати в протиріччя з законом, в якому вказане нововведення прописано і закріплено. Кожному українцеві - по газовому лічильнику В Україні найближчим часом за законом повинні встановити лічильники на газ кожного споживача. З їх допомогою будуть не тільки рахувати розмір абонплати, вони також допоможуть платити менше. Гроші на це вже передбачені в тарифах облгазів. Проблема в тому, що цих коштів на всіх не вистачить. По-перше, не всі українці вчасно оплачують використаний газ. По-друге, за кілька років вартість лічильників зросла, а тарифи облгазам в 2017-2018 роках не переглядали. Вирішення цієї проблеми запропонували в Кабміні.

Відповідно до закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", можуть бути й інші джерела фінансування лічильників. І таким джерелом може стати "Нафтогаз". Лічильники повинні встановити всім споживачам. Логіка проста: газ, такий же товар, як і, наприклад, бензин. Тому оплачувати потрібно рівно за той обсяг блакитного палива, який насправді використовували.

janus.ua 

 


08-07-2019

Обсудить с читателями 


Читайте также:

Другие рубрики сайта:

    - Архитектурная мозаика
    - Книжная полка
    - Лента закона
    - Стоит задуматься
    - Страницы истории
    - Удивительное рядом
    - Улыбнемся 

 
 
 
 
 
Охтень Татьяна Леонидовна

 Частный нотариус
 Свидетельство № 5332

 01034, г.Киев, ул. О.Гончара, 40

Время работы:
  Пн.- Пт. с 10-00 до 17-00;
  Сб.,Вс.- по договоренности.

  Тел.:
     044 235-20-35
     050 331-66-81
     093 288-02-07

  E-mail:tatokhten@rambler.ru
 
 
Оценка недвижимости
 
  Гоцманюк Александр
  Александрович
 
  Свидетельство
  МФ №6587 от 13.12.2008 г.

  Тел.:
     044 278-10-18
     093 538-28-58

 

Стройка. Видеоуроки строительства. Телеканал для настоящих мужчин с их интересами, страстями, увлечениями, проблемами и заботами. Телеканал «Мужской» будет интересен тем, кому небезразличны поистине мужские забавы, такие как охота, рыбалка, оружие и автомобили. Но сфера интересов...  подробнее 30.07.2012 19:33
 
Ярослав Рак Энциклопедия комнатных растений. Для многих из нас жизнь без растений утратила бы немало прелестей, и доказательство тому - наше подспудное желание иметь в своем доме какую-либо зелень. Постепенно люди научились выращивать в жилых помещениях всё более разнообразные растения, которые привозили из самых отдаленных уголков земного шара путешественники и купцы. Для поисков...  подробнее 30.03.2012 11:51
 
Шепелев A.M. Штукатурные декоративно-художественные работы. В книге даны сведения о подготовке поверхностей под оштукатуривание, выполнении простой, улучшенной и декоративной штукатурок, отделке оконных и дверных проемов, вытягивании тяг, отделке пилястр, колонн; рассмотрены устройство и работа машин для приготовления и нанесения растворов; выполнение гладких и рисунчатых...  подробнее 30.03.2012 11:39
 
(C) Мастер недвижимости «Янус», 2010