Курс доллара
Средний
НБУ
Приват
Проминвест
Аваль
Ощадбанк
Конвертер

Вартість протесту проти законного будівництва сягає 200 тис. $

Вартість організованого протесту проти законного будівництва становить від 20 до 200 тис. $.
Про це, спираючись на дані столичних девелоперських та будівельник компаній,  повідомила головна експертка інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак, -
propertytimes.com.ua.

Вона також розповіла, що інколи інспірований конфлікт може коштувати значно більше зазначеної суми.
«Відступні можуть бути конвертовані у квадратні метри і сягають 2% загальної житлової площі. Якщо зважити на ринкову вартість квартир, то ціна залагодження конфлікту інколи може становити понад 2 млн. $», - сказала вона.
За даними Вікторії Берещак під час передвиборчих кампаній активність псевдоактивістів суттєво зростає: у 2018 році  під тиском псевдоактивістів перебувало понад 45% обТєктів, будівництво яких тільки-но розпочалося.
«Зараз цей показник значно змінився: понад 80% будівництв, розпочатих цього року, знаходяться під тиском активістів. При цьому «залагодження» конфлікту найчастіше триває від 1 до 3 місяців», - зауважила фахівчиня.
На її погляд, відсутність чіткої містобудівної політики та невиліковна корупція в державних контролюючих органах разом з бездіяльністю правоохоронців призвели до того, що під виглядом «громадської непокори» діють злочинні групи, штучно створюючи протести з метою особистого збагачення. 
«Власне інтерес псевдоактивістів полягає в тому, щоб якомога в коротший термін створити довкола «обраного» ЖК галас з метою фінансової наживи разом з політичним піаром», - підкреслила вона.
Експертка наголосила, що зараз подібні конфлікти активно стимулюють радикальні і громадські організації, або ж окремі представники політичних сил. Як правило, прикриваються за «ширмою» місцевих жителів, які можуть бути як обізнані про реальні цілі пікетів і акцій, так і накручені ззовні недостовірною інформацією і фейками.
На її думку, псевдоактивістами також слід вважати окремі групи громадян, які, прикриваючи свої власні  бізнес-інтереси, намагаються роздмухати конфлікт. Переважно ці інтереси можуть стосуватися замозахоплених ділянок, на яких найчастіше облаштовують незаконні парковки.
«Схема таких протестів з «прикриттям» досить проста: наприклад, нещодавно в Дніпровському районі столиці одне ОСББ заявило про те, що будівництво на ділянці поряд з їхнім будинком буцімто незаконне, що будівельні роботи руйнують їхній будинок, що знищується «зелена зона» і т. ін. Проте справжній інтерес тут полягає трохи в іншому: ОСББ, не маючи жодних дозволів чи інших законних підстав, облаштувало парковку для своїх мешканців на частині території ділянки забудови та комунальній землі, призначеної для проїзду автотранспорту. А ділянка, на якій будуватиметься багатоквартирний будинок, належить до старої промзони, що вже понад 10 років знаходиться у занедбаному стані», - розповіла Вікторія Берещак. 
 Експертка повідомила, що найняті протестувальники залежно від їхньої ролі у протесті, отримують від 300 до 1000 грн на годину. Окрім цього, деякі депутати Київради також активно долучаються до відстоювання чиїхось бізнес-інтересів або ж є виконавцями чиїхось доручень.
«Часто роль депутатів полягає в підготовці депутатських запитів до різних державних та місцевих органів, наприклад, в поліцію, ДАБІ, земельну комісію. Такі дії здатні на певний час заблокувати будівництво», - стверджує Вікторія Берещак.
 «Акції під конкретний майданчик можуть влаштовувати кілька разів, ініціювати засідання комісії в КМДА з резонансних будівництв, викликати представників забудовника на нібито публічний діалог, який перетворюється на шарварок. Все це робиться для розігріву, а потім до девелопера відправляють "гінця". Той пропонує за певну суму або певну кількість квартир в будинку позбутися всіх проблем раз і назавжди. Якщо забудовник відмовляється, протести розпалюються з новою силою», - зазначає Вікторія Берещак.
Щоб вирішити питання з псевдоактивістами і банальним рекетом, на думку гравців ринку, важливо бути над сутичкою і чітко діяти за законом.
«Закривати очі на факти вимагання, посадову недбалість перевіряючих органів або відкуповуватися не варто. Діяти потрібно відкрито і з позиції права», - підсумувала Вікторія Берещак.

janus.ua 

 


 

13-08-2019

Обсудить с читателями 


Читайте также:

Другие рубрики сайта:

    - Архитектурная мозаика
    - Книжная полка
    - Лента закона
    - Стоит задуматься
    - Страницы истории
    - Удивительное рядом
    - Улыбнемся 

 
 
 
 
 
Охтень Татьяна Леонидовна

 Частный нотариус
 Свидетельство № 5332

 01034, г.Киев, ул. О.Гончара, 40

Время работы:
  Пн.- Пт. с 10-00 до 17-00;
  Сб.,Вс.- по договоренности.

  Тел.:
     044 235-20-35
     050 331-66-81
     093 288-02-07

  E-mail:tatokhten@rambler.ru
 
 
Оценка недвижимости
 
  Гоцманюк Александр
  Александрович
 
  Свидетельство
  МФ №6587 от 13.12.2008 г.

  Тел.:
     044 278-10-18
     093 538-28-58

 

Незамужние и бездетные женщины - самая счастливая категория населения. Незамужние и бездетные женщины оказались самой счастливой категорией населения. Согласно исследованию, семейная жизнь идет на пользу только мужчинам. Профессор поведенческой психологии в Лондонской школе...  подробнее 27.05.2019 13:34
 
Киевлянка приютила в своей квартире почти сотню котов У каждого пушистого гостя в квартире женщины - печальная история. Киевлянка Татьяна Литвиненко превратила свою квартиру в приют для четвероногих: у нее дома живут 90 котов и семь собак. Большинство животных -...  подробнее 14.05.2019 11:06
 
США провозгласили себя хозяевами Луны Возможное международное сотрудничество по исследованию Луны возможно лишь под руководством США, передает Fox News заявление главы NASA Джима Брайденстайна. "Есть только одна страна, способная создать коалицию для обеспечения возвращения...  подробнее 11.04.2019 10:44
 
(C) Мастер недвижимости «Янус», 2010